השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קונקטור - הדרך להתחבר אל העולם

המיידיות, הזמינות והאפשרות להעביר ולקבל כל מידע שנרצה בכל זמן הן תכונות האופייניות לעידן שלנו. עבורנו, קבלת והעברת נתונים היא מובנת מאליה, אך לפני עשרים שנה איש לא חלם שיוכל לקבל כל מידע שירצה בכל זמן. גם בכדי לקבל מידע בסיסי, למשל על שעות הפתיחה של המרפאה, היה צורך להתקשר. היום ניתן לעשות זאת מכל מקום ובכל רגע באמצעות גלישה בסמארטפון. העברת נתונים במהירות שיא היא כבר מזמן אינה רק מנת חלקם של העוסקים בתחום האלקטרוני: העלאת והורדת קבצים, כולל תמונות וסרטים מן הנייד למחשב ולהיפך, הפעלת שני מכשירים ומיזוג נתונים ביניהם ושלל פעולות מתאפשרות באמצעות הגורם המתווך בין אותם מכשירים - קונקטור. מהו בדיוק קונקטור, מהו תפקידו ואיך מתאימים את הקונקטור למכשיר?

קונקטור

מהו קונקטור?

קונקטור או בעברית: מחבר, הוא כבל בעל שני קצוות או ראשים המתחברים כל אחד למכשיר אחר. ניתן לחבר את הקונקטור למכשירים שונים, לרכיב כלשהו או למעגל אלקטרוני. בעזרתו תתאפשר העברת נתונים ממכשיר אחד לאחר, מיזוג נתונים ועוד. כמו בכל מכשיר אלקטרוני, גם עם הקונקטורים יש לנהוג בזהירות. יש לשים לב לחבר את קצה הקונקטור או להוציאו בעדינות על מנת שלא לכופף אותו. אמנם היום ישנה אחידות יחסית וישנו "אב טיפוס" של קונקטורים הנמכר בחנויות השונות ומתאים לסוגים שונים של מכשירים, אך עם זאת ישנם מכשירים להם קונקטור הבנוי בצורה מסויימת המתאימה רק לאותו מכשיר.

סוגים שונים של קונקטורים

קונקטור הוא שם כולל למספר רב של מוצרים הנראים מעט שונה זה מזה ויתאימו לסוגים שונים של מכשירים או רכיבים אלקטרוניים. הפרדה ראשונה שניתן לעשות היא בין קונקטורים המגיעים עם כבל לבין כאלה שמגיעים ללא הכבל ואז המכשירים אותם אנו רוצים לחבר צריכים להיות סמוכים זה לזה. רוב הקונקטורים מגיעים עם כבל שכן הם מחברים גם בין מכשירים הנמצאים במרחק זה מזה. הקונקטורים מהסוג השני מתאימים לחיבור של רכיבים שונים השייכים לאותו מכשיר או בין מכשירים הצמודים ממש זה לזה כמו המחשב ומסך המחשב או המחשב והראוטר או המודם למשל. קונקטורים המגיעים עם כבל יחברו בין הטלוויזיה לסטרימר או לממיר הכבלים, בין הממיר לשקע הכבלים, בין טלפון נייד למטען ועוד. כאמור, לרוב ניתן לרכוש בכל חנות אלקטרוניקה קונקטור חלופי לזה שהתקלקל. לעיתים ישנו צורך להזמין קונקטור ייחודי למכשיר אליו הוא מתחבר דרך החברה המייצרת את אותו מכשיר ואת הקונקטור המתאים לו.