השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

על מה להסתכל כשרוכשים תיק למחשב נייד?

מחשבים ניידים בגדלים שונים הפכו זה מכבר לציוד נישא הכרחי לא רק לאנשי עסקים, כפי שנפוץ היה פעם, אלא גם לתלמידים וסטודנטים בגילים השונים. מגוון ההיצע שקיים היום לתיקי נשיאה למחשבים ניידים רחב בדיוק כמו הקהל שזקוק לו, ולכן תוכלו למצוא היום עיצובים רבים ודגמים שלא היו זמינים בעבר. בכל מקרה, בכל דגם שתבחרו יש לשים לב לכמה מאפיינים חשובים שיהפכו את הקנייה לכדאית, חוץ ממה שקורץ לטעם האישי שלכם.

תיק למחשב נייד

גודל התיק

מחשבים ניידים באים בכל מיני גדלים, כולל טאבלטים למיניהם, ורצוי למצוא תיק שיתאים לגודל המחשב שלכם כדי שיתמקם בו בדיוק ולא ייטלטל בו מבלי להיות מעוגן. תיק קטן מדי עלול לגרום לבלוט מהתיק וליפול או לחטוף שריטות וחבטות, ואילו תיק גדול מדי פשוט לא יספק לו את ההגנה של דפנות נצמדות אליו השומרות עליו היטב. בנוסף כדאי שבתיק יהיה מקום לכל שאר הפריטים שצריך כדי להמנע מהסרבול שבנשיאת שני תיקים.

נוחות הנשיאה

לא משנה באיזה משקל המחשב שלכם ובאיזה דגם תיק בחרתם, רצועות הנשיאה שלו חייבות להיות חזקות, יציבות, תפורות ומחוברות היטב לתיק כך שלא יישמט בגלל כובד המחשב ואביזריו, וכן כדי שלא יחתוך לתוך הכתף או הזרוע משום שהרצועה צרה מדי ולא מתוכננת ברוחב הנכון. כמו כן, רצוי שהרצועות יהיו מרופדות כדי שלא יקשה עליכם לשאת את התיק לאורך זמן בגלל אי הנוחות.

חומרי המיגון של התיק 

לכל תיק למחשב נייד חייב להיות מיגון הולם וראוי למחשב ואביזריו, כדי שתוכלו לטלטל אותו, להניח אותו, לנסוע אתו ולשאת אותו מבלי לחשוש ממכות קלות ומהמגע שלו עם כל מה שתיתקלו בו בדרך. לתיקי נשיאה מחשב יש בדרך כלל ריפוד מיוחד, לעתים אלסטי ולעתים גמיש, ולא כדאי לוותר עליו גם למען תיק אופנתי ויפה במיוחד.

הדגם האורתופדי או הארגונומי שמתאים לטעם האישי שלכם

יש תיקי גב ויש תיקי צד, יש טרולי מרשים ויש תיקים שהם גם וגם. תיקי נשיאה למחשבים ניידים לוקחים בחשבון גם את הצרכים שלכם ליתר החפצים שאתם נושאים אתכם בהם. בגלל זה הטובים שבהם מעוצבים לפי קריטריונים אורתופדיים וארגונומיים ומחשבים את חלוקת המשקל ואת צורת האחיזה וכיצד הכי טוב לעשות זאת מבלי להזיק לגוף. אם אתם נושאים מסמכים רבים וקלסרים, רצוי לשקול טרולי שמסיר מכם את כובד נשיאת התיק והוא בנוי טוב יותר לשאת את המשא.

בכל מקרה, זכרו שהבריאות שלכם היא החשובה ביותר ואין טעם לשאת מחשב נייד אם בסופו של דבר זה יפגע בכם.