השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוברים לענן - שירותי ענן שאתם חייבים להכיר

מחשוב ענן מהווה את אחת המגמות המתחזקות בעולם הטכנולוגיה הארגונית והפרטית בתחום אחסון אתרים לעסקים. מידי שנה, יותר ויותר גופים עסקיים מגלים את האפשרויות הרבות הגלומות בגישה לשירותים מנוהלים, אשר אינם מאוכסנים על גבי שרתים מקומיים בבית העסק, אלא על גבי שרתים מרוחקים. עבודה ארגונית דרך מחשוב ענן מאפשרת לארגון זמינות מרבית (Availability) של מערכת המחשוב, בלי צורך להקצות לכך משאבי זמן, כסף וכוח אדם מתוך הארגון ומעניקה לו אפשרויות שדרוג גמישות על פי צרכי החברה המשתנים. לדוגמא, שדרוג המערכת הנדרש לפי רמת הפעילות של הארגון - שדרוג והעלאת הרמה בזמני שיא של פעילות ושנמוך (Downgrade) כאשר פעילות החברה נמוכה יותר.

שירותי ענן

בנוסף ליכולות הניהול הגמישות והאפקטיביות, מחשוב ענן מציע לארגונים הנהנים ממנו מגוון רחב של שירותים, שבדרך אחרת, היו עולים לארגון כסף רב (כשרתים, תוכנות, מערכות הפעלה, מערכות אבטחה וכד').

שירותי מחשוב מבוססי ענן שכל ארגון ימצא בהם תועלת:

שירות דואר אלקטרוני בענן - כתחליף לשרת הדואר הארגוני, שרות הדואר האלקטרוני מבוסס הענן (Hosted Exchange) מאפשר לארגונים לנהל את מערכת הדואר ובמידע העסקי בצורה מתקדמת ותוך כדי חסכון משמעותי בעלויות הרכישה והתחזוקה. השירות מאפשר גישה מאובטחת לתיבות דואר בעלות נפח אחסון גדול, בגישה מכל דפדפן (Web Access) או ממכשירים ניידים (IPAD, IPHONE). מערכת הדואר מבוססת הענן אף מאפשרת שיתוף משימות ויומנים בקלות בין כל עובדי הארגון. את אלמנט האבטחה, הנדרש למערכת רגישה מסוג זה, מספק שירות סינון דואר בענן. השירות מתמחה בסינון סוגים רבים של איומים, החל ב"סתם" דואר זבל (Spam) הסותם את תיבות המשתמשים וכלה באיומי אבטחה רציניים ומשמעותיים כוירוסים, אשר עלולים לגרום להשבתת המערכת כולה.

שירות שרתים וירטואליים - בין אם לצורך העבודה השוטפת (כתחליף לשרתים הארגוניים) או לצורך גיבוי הנתונים, מחשוב הענן מספק לארגונים את היכולת לקבל שרתים מנוהלים בצורה מקצועית, ללא צורך לרכוש את החומרה והתוכנה הנדרשים וללא ההכרח לנהל את תחזוקתם השוטפת. העתקת מיקומו ה"פיזי" של המידע אל מחוץ לארגון, מאפשרת לארגון התאוששות מהירה מאסון, במקרה שחס וחלילה, תידרש אחת כזו. מערכות גיבוי מתקדמות בשרתים אלה, מאפשרות לארגונים גיבוי נתונים מקיף, יעיל ומנוהל, תוך כדי רמת אבטחה מרבית בפרוטוקול SSL ובהצפנת מידע AES 256, ובטכנולוגיית דחיסה מתקדמת, לניצול מקסימלי של רוחב הפס. על שרתים אלה מותקנים שירותי אנטי וירוס מתקדמים, אשר יוודאו כי המידע לא רק אכן נשמר, אלא גם מוגן ובטוח מפני וירוסים, רוגלות, סוסים טרויאנים וכד'.

לסיכום, שירותי מחשוב ענן מציעים לארגונים פתרון יעיל ונוח לזמינות מרבית של המערכת, פוטרים את הארגון מהצורך בתחזוקה שוטפת ומקצועית, והכל בתשלום חודשי קבוע ונמוך, יחסית למה שהיה נדרש הארגון לשלם, לו היה עושה זאת בעצמו.