השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סוגי כבלים למחשב

היום עומדים לרשותנו מספר סוגי מכשירים אשר נשמר בהם מידע ורצים בהם נתונים ללא הרף: המחשב, הסמארטפון, הטאבלט, או המצלמה. ניתן להעביר מידע ממכשיר אחד לאחר, לחבר את המחשב לטלוויזיה או מחשב אחד למחשב אחר. הדבר נעשה בעזרת כבלים מתאימים.

כבל למחשב

סקירת סוגי כבלים למחשב

הכבל הוותיק ביותר המחבר בין המחשב לבין מסך המחשב או לטלוויזיה הוא כבל ה- VGA. כבל זה כבר לא נראה כמעט כיוון שהוחלף ברוב המקרים על ידי כבל DVI. כבל ה- DVI מחבר בין מחשב לכל מכשיר דיגיטלי של מדיה. הוא נפוץ יותר מן ה- VGA ועושה את עבודתו ביעילות רבה יותר. עם זאת, גם לכבל זה נמצא תחליף אשר עושה את העבודה טוב יותר- כבל HDMI. חיבור ה- HDMI מאפשר לחבר בין מכשירים שונים באמצעות מחבר (קונקטור). זהו סוג החיבור הנפוץ ביותר המציג תצוגה איכותית במיוחד. חיבור ה- USB משתייך לסוג חיבור זה, כאשר גם בתוך ה- USB ישנם שדרוגים והתפתחויות: USB1 הוא הוותיק מכולם ואילו כבל USB3 הוא החדיש ביותר והמהיר ביותר.

מהו חיבור USB

באמצעות חיבור USB ניתן לחבר למחשב התקנים פריפריאלים כגון עכבר, מקלדת, מסך או מדפסת וגם מכשירים אחרים לשם העברת נתונים מהאחד לאחר ואחסון כמו סמארטפונים, טאבלטים, מצלמות דיגיטליות ועוד. ממשק ה- USB מאפשר חיבור או ניתוק של ההתקן מן המחשב בקלות רבה וללא צורך לכבותו. ה- USB הפך להיות פופולארי כך שהוא נתמך על ידי מערכות הפעלה שונות כמו Windows, מקינטוש או לינוקס. התפעול של ה- USB הוא פשוט מאוד, מה שהפך אותו לפופולארי מאוד. הוא מאפשר לחבר בעת ובעונה אחת עד 127 התקנים, זאת לעומת האפשרות לחבר התקן אחד בלבד בחיבור שהיה בשימוש קודם- RS232.

גרסת USB3 ויתרונותיה

לאחר גרסת USB1 יצא לשוק בשנת 2000 USB2 אשר בלט במהירות העברת הקבצים לעומת הדגם הראשון. מוצרים בתקן USB3 הופיעו בשנת 2010. יתרונו הגדול של USB3 על פני USB2 וקודמיו הוא המהירות הרבה בה עוברים הקבצים מהתקן אחד לאחר- מהירות של עד Gbps5. שיפור נוסף הוא הזרם שניתן להתקן חיצוני ללא תוספת של ספק כוח- 900 מיליאמפר לעומת 500 מיליאמפר ב- USB2. היום ניתן למצוא מוצרים רבים המתואמים ל- USB3 כמו כרטיסי זיכרון והתקני זיכרון מהירים.