השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעבדים

ויקיפדיה
מעבד למחשב
מעבד, הוא כל רכיב חומרה במחשב שמבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב. המעבדים בעלי החשיבות הרבה ביותר מבחינה טכנולוגית, בהם מתמקדים רוב מאמצי המחקר והפיתוח ואליהם לרוב מתכוונים כשאומרים "מעבד" הם אלו המשמשים כיחידת עיבוד מרכזית (באנגלית: CPU - Central Processing Unit) במחשב.
 

הפקודות אותן מקבל המעבד הן פקודות אלמנטריות ביותר, כשכל פקודה בנויה מרצף קצר של ביטים. רצף זה קרוי שפת מכונה. כל דגם של מעבד מתאפיין בסט הפקודות שלו. יכולותיו של המעבד כוללות קריאת מידע מהזיכרון או מהתקנים שונים, ביצוע פעולות מתמטיות ולוגיות על מידע זה וכתיבת תוצאות החישוב בחזרה לזיכרון או לחלופין שליחתו להתקנים חיצוניים. יכולת זו מאפשרת למעבד גמישות רבה מספיק כדי לשמש למגוון רחב ביותר של יישומים. המעבדים המודרניים (המכונים מיקרו-מעבדים) בנויים על גבי שבב בודד.

מבחינה מספרית, הרוב המכריע של המעבדים המיוצרים כיום, משמשים כיחידות בקרה של מוצרי צריכה. חלק ממוצרים אלו הם ציוד הקפי של מחשבים אישיים (כגון: צגים, מדפסות, כרטיסי רשת) ואחרים אינם (מכוניות, מכונות כביסה, טלפונים סוללרים). המעבדים הללו מיועדים לשימושים ייעודיים, למשל - עיבוד אות ספרתי (DSP), מיקרו-בקר, עיבוד רשתות תקשורת (Network Processing), או מעבד גרפי.