השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כיצד אוזניות אלחוטיות יכולות לשדרג את השימוש במחשב?

השימוש במחשב יכול להשתדרג באופן משמעותי מאוד על ידי אוזניות אלחוטיות. כיום אנשים צורכים יותר ויותר תוכן ויזואלי דרך המחשב ולא דרך הטלוויזיה. לכן קיומן של אוזניות אלחוטיות איכותיות יכול להיות מועיל מאוד בהרבה מאוד דרכים. אפשר לצפות בסדרות שלמות ובסרטים דרך המחשב. אפשר להאזין למוזיקה דרך המחשב, ואפשר לערוך שיחות וידאו או אודיו דרך המחשב. לכל השימושים האלה, אוזניות אלחוטיות יכולות להוות את הפתרון המושלם.

כיצד לבחור את האוזניות האלחוטיות שמתאימות לשימוש במחשב?

יש לבחור את סוג האוזניות המתאים לשימוש מסוג זה. באופן כללי נהוג לסווג את האוזניות לשני סוגים, לפי סוג המחשב – הסוג הראשון הוא אוזניות קשת אלחוטיות או אוזניות על האוזן אשר מיועדות לשימוש במחשבים ביתיים נייחים לרוב. אוזניות אלה מספקות איכות גבוהה יותר של צלילים והן מאפשרות להאזין למוזיקה, לשחק במשחקי מחשב או לראות סרטים בלי מגבלה של תזוזה הנגרמת בגלל חוטי האוזניה אשר גם מסרבלים את התנועה.

הסוג השני הוא אוזניות בתוך האוזן. מדובר באוזניות קטנות יותר, בעלות משקל נמוך יותר, אשר נכנסות לאפרכסת האוזן או מוחדרות לתעלת האוזן. ניתן בדרך כלל להתאים את האוזניות לאוזן של המשתמש באופן אינדיבידואלי. הצורה שלהן יכולה להיות כפתורית (Ear-Buds), או מוארכת (In-Ear). איכות הצליל בהן יכולה להיות נמוכה יותר מאשר אוזניות הקשת, אבל הן קלות יותר ולכן יכולות להיות עדיפות לשימוש לאורך זמן רב.

האוזניות האלחוטיות בדרך כלל פועלות על ידי תקשורת Bluetooth, או על ידי תקשורת אינפרה אדום או טכנולוגיה של תדר רדיו (RF). תקשורת Bluetooth לפעמים עלולה לפגוע באיכות הצליל מפני שהשמע מועבר באמצעות קובץ דחוס. עם זאת, אוזניות Bluetooth אשר תומכות בתקן של aptX יכולות לתת פתרון כלשהו לירידה באיכות הצלילים. לעומת זאת תקשורת אינפרה אדום או טכנולוגיה של תדר רדיו (RF) לרוב אינן גורמות לירידה באיכות הצליל.

חשוב לדעת – אוזניות אלחוטיות

  • אוזניות אלחוטיות הפועלות בתקשורת אינפרה אדום מחייבות קשר עין עם המחשב, ללא חסימות, כדי לפעול כראוי. לכן הן מוצלחות בעיקר בישיבה קרובה למחשב או בהימצאות באותו חדר איתו.
  • אוזניות אלחוטיות הפועלות בטכנולוגיה של תדר רדיו (RF) לעומת זאת ניתנות לשימוש גם בחדרים אחרים בבית. עם זאת יש לקחת בחשבון מכשירים אלחוטיים אחרים בסביבה אשר יכולים להפריע לקליטה שלהן.
  • כל הסוגים של האוזניות האלחוטיות פועלות מטבע הדברים באמצעות סוללה. לכן צריך לדעת שיש צורך להטעין אותן בתדירות מסוימת, לפי מידת השימוש, או לדאוג להימצאות סוללה רזרבית למקרה הצורך.

ישנן אוזניות בעלות מנגנון מיוחד לביטול רעשים אשר מאפשרות שמיעה טובה יותר בכך שהן מנטרלות בצורה אקטיבית רעשי רקע. זאת בשונה מאוזניות ללא המנגנון הזה אשר מנטרלות רעשי רקע באופן פסיבי – בדרך כלל רק באמצעות הבידוד של האוזניות על האוזניים.

אוזניות אלחוטיות