השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תיקון מחשבים הפך בשנים האחרונות לתופעה שכיחה, רבים מאיתנו מעדיפים להשקיע בתיקון המחשב האישי שלנו על פני קנייה של מחשב חדש

המחשבים בחיינו

בשני העשורים האחרונים הפכו המחשבים לחלק בלתי נפרד מחיינו. לא רק שאנו נוהגים להשקיע זמן רב ביום בישיבה מול המחשב ושיטוט באינטרנט, אלא שגם הוא הפך לכלי מרכזי והכרחי למהלך התקין של חיינו. מרבית תושבי המדינות המפותחות מסתמכים על המחשבים הפרטיים שלהם על מנת לשמור מידע אישי ויקר להם, לקניות מוצרים ברשת וכן ליצירת קשר עם מכרים מכל העולם.

מעבדה לתיקון מחשבים

יתרה מזאת, השימוש במחשבים הפך לחלק אינטגרלי ועיקרי גם בתחום התעשייה והעסקים כמעט בכל תחום ובכל תפקיד. כל חלק בתעשייה, החל מהחברה הקטנה ביותר ועד בתי עסק גדולים, משרדים ממשלתיים, בנקים ושלל התעשיות השונות מסתמכות במידה רבה על מחשבים למטרות שונות. המחשבים משמשים אותנו לכל חלק מן העבודה; לשמירה וטיפול במידע המתקבל וכן גם למעשה שולטים על פסי הייצור במפעלים כאשר מפעילים את הרובוטים העובדים.

הגדרה של מחשב

מחשב הינו בעצם מכונה אשר מקיימת שני תנאים: ראשית, היא מגיבה באופן מוגדר היטב למערכת פקודות מסויימת. הכוונה היא שכאשר ניתן פקודה או רצף של פקודות נוכל לדעת בדיוק מה תהיה התוצאה על פי בדיקת ההגדרות מראש. שנית, ביכולתה של המכונה לבצע באופן עצמאי תוכנית, אשר היא למעשה סדרת פקודות שנכתבה מראש. כלומר, ביכולת המחשב לבצע לבדו אוסף של פקודות שהוכתב מראש, להבדיל ממכונת חישוב לצורך העניין, אשר דורשת מהמשתמש הנחייה שוטפת וקבועה.

טיפולים במחשב

המחשבים שלנו הפכו לחלק מאיתנו ומאורח חיינו ונוצר המצב כיום שאין אנו יכולים לדמיין את חיי היומיום שלנו בלעדיהם. משום כך יש לשמור עליהם ולדאוג לתקינותם. תיקון מחשבים הפך בשנים האחרונות לתופעה שכיחה, רבים מאיתנו מעדיפים להשקיע בתיקון המחשב האישי שלנו על פני קנייה של מחשב חדש, זאת בעיקר מכיוון שהמחשבים שלנו מכילים מידע אישי וחשוב אותו אנו לא רוצים לאבד.

תיקון מחשבים יכול להתבצע בשני מישורים: תיקון חומרה או תיקון תוכנה. תיקון חומרה הוא תיקון וטיפול ברמת הרכיבים המרכיבים את המחשב: מסך, מעבד, ספק כח, מקלדת וכו'.

תיקון תוכנה הינו טיפול או שינוי ברמת התוכנית המפעילה את אותו מחשב: מערכת ההפעלה, דפדפן האינטרנט, וירוסים במערכת וכו'.