השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

היכן מומלץ לבצע תיקון מחשבים, וכיצד נדע שזה המקום הנכון?

אין אחד שלא התעורר אצלו הצורך בשלב זה או אחר לבצע תיקון מחשבים. כאשר מגיעים לשלב זה בחיי המחשב (ועדיף מאוחר מאשר מוקדם), חשוב לוודא שהמקום שבו בוחרים לצורך התיקון הוא המקום הנכון. איך אפשר לדעת אם מעבדת המחשבים וטכנאי המחשבים הם המתאימים ביותר לתפקיד? או האם כדאי לבצע תיקון מחשבים בתל אביב או במקום אחר?

    • קודם כל, כדאי לברר כמה שנים פועלת המעבדה. זהוי האינדיקציה הראשונית לאיכות העבודה המתבצעת שם. אם היא פועלת מספר שנים רב, סימן שיש לה לקוחות מרוצים רבים ושהיא בעלת ידע וניסיון בטיפול בכל מיני סוגים של תקלות מחשבים. בנוסף לכך, אפשר לבדוק מהו המוניטין שיש לה, ולקבל חוות דעת מלקוחות שביצעו אצלה תיקוני מחשבים. רצוי למצוא לקוח שביצע תיקון דומה לבעיה שיש במחשב – כדי לוודא כי המעבדה מכירה את הטיפול המתאים.
    • הדבר השני שחשוב לברר לגבי תיקון מחשבים הוא המיומנות של צוות טכנאי המחשבים העובדים במעבדה. גם אם המעבדה עצמה פועלת עשרות שנים, יתכן שצוות הטכנאים מתחלף והוא בעל ניסיון מועט וידע פחות מאשר הבעלים של המעבדה. לכן חשוב לוודא כי הטכנאים הם מקצועיים ובעלי ניסיון. חשוב לשאול איזו הכשרה יש להם ואילו סוגי תקלות מחשבים הם מיומנים בטיפול.
    • תודעת שירות היא תחום נוסף חשוב אצל מעבדות מחשבים. טכנאי המחשבים העובדים שם צריכים להיות מסוגלים להסביר באופן ברור מהי התקלה של המחשב ומה הם עושים כדי לפתור אותה. כיום, האינטרנט הנגיש לכולם את המידע הבסיסי הנוגע למחשבים, ולא צריך לסמוך על טכנאי המחשבים בעיניים עצומות.
    • מעבודות מחשבים מסוימות מציעות גם שירות של איסוף המחשב ולקיחתו למעבדה, תיקונו, והחזרתו לבית הלקוח. זהו שירות המתאים במיוחד עבור אנשים עסוקים שמעוניינים שמעבדת המחשבים תטפל להם בכל ההיבטים הכרוכים בתיקון המחשב. השירות אינו יקר במיוחד ויכול לחסוך זמן רב ללקוחות.

תיקון מחשבים

מעבדות מחשבים מקצועיות יכולות לטפל ברוב סוגי המחשבים, ולתת שירות מקצועי לרוב התקלות. למשל, מחשבים נפוצים הם מסוג IBM, HP, LENOVO, DELL, SONY, TOSHIBA, COMPAQ, VAIO, ACER, ASUS, FUJITSU SIEMENS. בין תקלות המחשבים הנפוצות ביותר אפשר למצוא תיקונים למחשבים ניידים כגון: החלפת מקלדת, החלפת מסך, החלפת מאוורר, החלפת דיסק קשיח, החלפת שקע, החלפת זיכרון, החלפת מטען, החלפת סוללה, החלפת כרטיס רשת אלחוטי, החלפת מצלמה, החלפת צורב, החלפת מעבד, או החלפה של צירי המסך.

התיקונים הנפוצים למחשבים נייחים הם: תיקון לוחות אם ברמת רכיב, תיקון בעיות קירור (ניקוי המערכת, ניקוי גופי הקירור, תיקון או החלפה של המאווררים), תיקון בעיות סאונד (SOUND), החלפת כרטיס מסך, פתרון תקלות בדיסק הקשיח, תיקון או החלפה של שקע כניסת החשמל, החלפת מסך, התקנת דיסק קשיח נוסף, שיחזור נתונים בעקבות קריסת המחשב, שידרוג המחשב ועוד.