השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת

כל עסק או ארגון המכבד את עצמו ומעוניין לנהל את המידע שברשותו בצורה יעילה משתמש או שישתמש בעתיד ברשתות תקשורת. רשת תקשורת מחברת את כל המחשבים בבית העסק ומאפשרת להם להתקשר זה עם זה וכלפי חוץ.

תחזוקת רשתות תקשורת

ניהול רשתות ומחשבים

ניהול רשת תקין מאפשר איתור תקלות בזמן אמת ותיקונן, שירות אבטחת מידע, התקנת תוכנות מעודכנות הרלוונטיות לבית העסק ועוד. איש המקצוע שאמור לבצע מלאכה זו הינו בדרך כלל טכנאי מחשבים מומחה מטעם חברת מחשבים, המספקת שירותי מחשוב, שירותי IT.

במידה ומחפש פתרונות מחשוב ותקשורת לעסק ואתם עסק קטן עד בינוני, ועובדים עם מספר מחשבים מועט, ניתן להזמין טכנאי המגיע לבדוק את הרשתות לעיתים רחוקות. במידה ואתם מנהלים של עסק גדול, ייתכן מאוד ותזדקקו לאיש מחשבים כמעט מדי שבוע ו\או השכרת שירותיה של חברת מחשוב המספקת שירותי תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת באופן שוטף.

ישנה חשיבות עליונה לבחירה מוצלחת של ספקית שירותי מחשוב, משום שאנשי מקצוע אלה יהיו אחראים באופן עקיף על כל המידע אשר נמצא בארגון. מסיבה זו, יש צורך לבחור בחברה אמינה, בעלת שליטה בטיפול בבעיות ובשרתים.

טכנאי המחשבים השונים בדרך כלל עובדים על בסיס "בנק שעות". הכוונה ב"בנק שעות" – הוא לספק שירותי מחשוב ותמיכה לעסק במחירים מוזלים. הטכנאי לוקח את הכסף לפי שעה – וככל שתזמינו יותר שעות, המחיר לשעה יקטן.

ישנה אפשרות נוספת לביצוע תחזוקת הרשתות בבית העסק שלכם והיא באמצעות מיקור חוץ (Outsourcing). באמצעות שיטת מיקור חוץ, טכנאי מחשב זמין לעסק במשך רוב שעות היממה ומעניק סיוע בעת הצורך.

כיצד נסייע לאבטחת הרשתות?

איש המקצוע שתבחרו צריך להיות בעל ידע גם בתחומי אבטחה שונים. איש התחזוקה שתזמינו יקבע את ההרשאות השונות למידע שבבעלות העסק, ויחיל את ההרשאות על המערכות השונות. באמצעות מנגנון ההרשאות מנהלי העסק יוכלו להבטיח שעובדים זוטרים לא יחשפו למידע לא להם. כמו כן, האדם שידאג לתחזוקת הרשתות יתקין גיבוי לכל מערכות ההפעלה והציוד, על מנת לבטח את שלימות המידע במקרה של תקלה.

לסיכום, על מנת לנהל את רשתות התקשורת בעסק שלכם בצורה יעילה ואיכותית, מומלץ לדאוג לתחזוקה שוטפת ומקצועית, לעיתים קרובות, לצד חברה בעלת מוניטין בתחום.